בלוג

צילום בפילים מול צילום דיגיטלי

בתקופת הצילום בפילים סרטי הצילום היו גרעיניים, ולא היו רגישים מספיק לאור הפוקוס האוטומטי והחשיפה האוטומטית לא היו מספיק אמינים. לכן הצילום המקצועי בחר לא להשתמש בפונקציות האוטומטיות. ולצלם ברגישות נמוכה ב-100 אסא כדי שהגרעיניות תראה פחות ככל האפשר.

הייתי משווה את זה לרכב של פעם שהיה יותר איטי ולא היו לו הילוכים אוטומטיים. כיום המצלמות הדיגיטליות החדשות הן בעלות אוטומציה מאד אמינה ומתקדמת, ובעלות רגישות מאד גבוהה וגרעיניות מאד נמוכה.

במסגרת עבודתי אני נתקל בצלמים רבים בוגרי קורסים לצילום שמצלמים כפי שצילמו בתקופת הפילים, בפוקוס ובחשיפה ידניים, וברגישות של 100 אסא. כשהם נשאלים למה הם נוהגים לצלם ככה. הם משיבים שככה לימדו אותם בקורס. אני תוהה מה הסיבה שהמורים העכשויים מלמדים צילום של פעם. המסכנה שהיגעתי אליה היא, שאת אותם מורים לצילום לימדו צילום מורים מבוגרים שצילמו בעצמם בתקופת הפילים. ובראש שלהם נשארו שרידים של פילים, כמו שלנו נשארו שרידים של עצם הזנב.

אנחנו צריכים לשאל את עצמינו האם מטרת הצילום היא להתעסק בתפעול המצלמה? או ביצירת התמונה על ידי ריכוז מקסימלי ברגע בו אנחנו לוחצים על כפתור הצילום? אנחנו אמורים להשתמש בפונקציות הידנייות של המצלמה רק במצבים בהם הפונקציות האוטומטיות מתקשות או לא יכולות לתת מענה ראוי.

האוטומט של המצלמה יבצע את המסימות יותר מהר מאיתנו ואנחנו נהיה פנויים לצילום עצמו.

כשאני אומר צילום בחשיפה אוטומטית אני מדבר על שני מצבי צילום חצי אוטומטיים S ו-A בניקון, וTV ו-AV בקנון היות והמצלמות החדשות רגישות מאד לאור ובעלות גרעיניות נמוכה,אני ממליץ בצילום אשר אינו מיועד להגדלות גדולות במיוחד, לצלם ב-400 אסא. כל עוד האסא הגבוהה לא פוגע בגרעיניות של התמונה. ככל שהאסא גדל, גדל גם התווך הדינמי בתמונה המגביר את הניראות של הפרטים הקטנים בתמונה.

מאמרים נוספים

המרת קלטת וידאו

יש לכם קלטת וידאו עם צילום חשוב? זה הזמן לעשות המרה! המרת קלטת וידאו מתבצעת באמצעות מכשירים מתקדמים במעבדה ייעודית במטרה להעביר את כל תוכן

קרא עוד »

חנות אביזרי צילום

מחפשים אביזרים איכותיים לצילום? לא יודעים איפה לחפש? אם צילום הוא התחביב או המקצוע שלכם, אתם חייבים שיהיה לכם ספק קבוע לכל אביזרי הצילום. אביזרי

קרא עוד »

מצלמות וידאו בצפון

גרים באזור הצפון? מחפשים מצלמת וידאו מקצועית? מגוון מצלמות הוידאו המוצעות לכם בשוק הצילום המקומי הוא עצום ולעיתים רבות זה גורם לבלבול למי שרוצה לקנות

קרא עוד »

הדפסה על קאפה

רוצים להדפיס שילוט לתצוגה? מחפשים שילוט זמני איכותי? הדפסה על קאפה היא אחת הפתרונות הזולים והיעילים ביותר לשילוט זמני או שילוט לטווח ארוך במקומות סגורים.

קרא עוד »

תמונה לויזה לארה”ב

למה חשוב להכין תמונה מתאימה לויזה לארה”ב? בישראל ישנם אלפי אנשים המגישים בקשות בכל שנה להוצאת ויזה לכניסה לארצות הברית. תמונה לויזה לארה”ב אשר נשלחת

קרא עוד »
Call Now Button